World Of Tanks

World of WarPlanes

Hodnocení hry: (0%)
« Zpět na výpis her

Tato letecká MMO hra vyšla v roce 2013 a získala si neuvěřitelný počet příznivců a nadšených hráčů. Přináší prvky, které například fanouškové tankových bitev ve World of Tanks postrádali, jedním z těch, které vám padnou do oka hned je možnost tréninku a soubojů s boty, tedy protivníky, vytvořenými a řízenými počítačem. K dispozici je více než 100 typů letadel z celého světa!

Spustit hru

Co vás čeká

Líbí se vám vojenská technika a máte slabost pro letecké souboje? Potom je hra WORLD OF WARPLANES pro vás jako dělaná! V této globální bojové letecké MMO hře zažijete spoustu akce a zapojíte i své schopnosti vylepšovat svůj stroj i cvičit a trénovat posádku. Letadla jsou z období před přelomem dvacátého století a můžete bojovat v soubojích proti skutečným protivníkům (PvP) i proti počítačovým botům a navíc se do boje vloží i pozemní objekty, ovládané umělou inteligencí (PvE). Hrát lze za americké, britské, německé, sovětské nebo japonské piloty, každý z národů (s výjimkou Japonců) má k dispozici dvě řady bojových letadel. Ty jsou rozděleny na stíhače, těžké stíhače, palubní stíhače a bitevníky. Každý stroj má deset úrovní technologického stromu.

Dobře si vybrat

Velmi důležité je zvolit správný typ letadla. Každý má trochu jiný styl létání i boje a proto je víc než dobře, že výběr je velmi obsáhlý. Vlastnosti letounu lze pochopitelně ještě doladit po získání kreditů, kdy se lze věnovat servisu, výcviku posádky, instalovat různá vylepšení a pro optimální vzhled navštívit i lakovnu, kde váš miláček dostane nový kabát podle vašich představ. Každý typ letadla má totiž své výhody a pochopitelně i nějakou tu slabinu, vybírejte tedy pečlivě, nejprve jich několik výrazně odlišných vyzkoušejte. Klasické stíhače jsou vhodné zejména k boji nablízko, atakují příliš drzé nepřátele a pomáhají chránit spojence. Bitevníky nejsou zdaleka tak obratné, ale díky větší palebné cíle jsou velmi vhodné pro likvidaci zejména pozemních cílů, které vám jinak mohou docela pěkně zavařit. Těžké stíhače jsou kategorií někde mezi dvěma výše uvedenými, dovolí si "vyšlápnout" na pozemní cíle i na nepřátelský bitevník. Palubní stíhače jsou obratné, rychlé, snadno manévrují a díky bohaté výzbroji by v žádné letce neměly chybět. Dokáží být hned tady, hned tam, prostě všude, kde jich je zapotřebí.

Povedená grafika

Grafické zpracování krajiny připomene zkušenějším již zmíněný World of Tanks, objekty jdou ale lépe ničit, i nepřátelská letadla končí velmi efektním způsobem. Protože do bojů jsou zapojeny i pozemní jednotky, dali si tady tvůrci opravdu záležet a když rozséváte hrůzu nad nepřátelským táborem, je to hodně realistický pocit. Pochopitelně mi to nedalo, vyzkoušel jsem si, jaké to létat ve výšce, kdy vás už varuje kopilot, jaké to je "olíznout" vodní hladinu a zkusil jsem si i atak na pozemní základnu ve stylu kamikadze. Ten mám dokonce na jednom ze screenshotů. Za grafiku (která chodí bez problémů i na méně výkonných strojích) si tvůrci opravdu pochvalu zaslouží.

Statistika není vždy nudná

Při hře s živými protivníky dojde vždy před zahájením bitvy k rozdělení do dvou týmů, což zaručuje, že obě strany budou co nejvíce vyrovnané. Proto se v jednom týmu mohou objevit stroje různých národů, tříd a úrovní. Pokaždé je to prostě tak trochu překvapení. A jak postupujete hrou, získáváte zkušenosti, vylepšujete letoun a zajímavé je občas nahlédnout i do statistik. Dozvíte se z nich například o obdržených vyznamenáních, služebních oceněních, čestných hodnostech, skupinových oceněních, epických úspěších a můžete si znovu vychutnat své čestné odznaky.

World of Warplanes ve shrnutí

Hra znamená určitě spoustu hodin příjemné a napínavé zábavy, díky snadnému ovládání vyjdete i z dramatických duelů často vítězně. Ale pokud si to chcete rozdat se zkušeným matadorem, je třeba mít něco odlétáno a naučit se různá triky a finesy. Rozhodně je to ale hra, která stojí za vyzkoušení, nejde o náročný simulátor, spíš o leteckou bitevní arkádu.

Klady a zápory hry

 • velký výběr z mnoha typů letadel
 • dobře zvládnutý fyzikální model chování letadel i prostředí
 • jednoduché a intuitivní ovládání
 • hra je v češtině
 • součástí hry je i možnost singleplayerových bitev s boty
 • použijete již existující účet z World of Tanks
 • vydavatelem přislíbeno až 100 letadel u každé národnosti
 • přislíbeny jsou další módy ke stažení
 • po počáteční euforii místy singleplayerové mise jsou poněkud stereotypní
 • hra je pouze pro platformu PC
 • stroj při poškození vypadá špatně, ale letové vlastnosti se příliš nemění
 • nelze přistát a opět vzlétnout
 • málo výběru při volbě pohledu

Pochlubte se, jak si ve hře vedete?

Novinky

3.9. - Hudba je přece zábava!
Muzika je nedílnou součástí našich životů. Mp3 skladby plní naše mobilní telefony, tablety, mp3 přehrávače a další zařízení dobrou náladou při poslechu své oblíbené hudby. Přejít na všechny mp3.

Archiv

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).