World Of Tanks

Rail Nation

Hodnocení hry: (100%)
« Zpět na výpis her

Pokud máte slabost pro mašiny, vlaky, koleje nádraží a vše co této tématice patří, neváhejte. Jednoduché ovládání, možnost hrát bez instalace, soutěžení s ostatními, to vše v online strategické budovací hře, kterou spustíte v prohlížeči. Sestavte vlastní jízdní řády, nakupte nové lokomotivy a propojte shodně města na mapě. Svět železnice je tu pro vás!

Spustit hru

Tutoriál a úvod

Pokyny na obrazovce vás spolehlivě provedou registrací a pustí bez otálení do hry. Co se nároků týká, postačí prohlížeč s Adobe Flash Playerem, opravdu jednoduché řešení, hra přitom vypadá opravdu pěkně. Porozhlédnete se po mapě, vytvoříte svou postavu a pan Koloťuk (proč takové jméno?!) vám do začátku dá spoustu užitečných rad a kdykoli ochotně pomůže. Tvorba postavy je jednoduchá, trochu mě zarazily názvy obcí na mapě, někdo se při překladu možná až příliš intenzívně snažil být za každou cenu vtipný. Ale zvyknete se rychle. Sestavuji tedy sympatickou paní Božku a v její kůži se vrhnu do světa na kolejích.

Vyrážíme s C-111, čili s "vlaštovkou"

Na začátku hry začínáte s holým...no, řekněme s poloprázdnou peněženkou, i tak si ale do začátku pořídíte legendární parní lokomotivu, kterou třeba jinak znáte už jen z muzea nebo výstav nebo vyhlídkových jízd. Vlaštovka je ale v dobrém stavu a pro začátek bude jistě spolehlivě sloužit. Dva vagóny dokáže utáhnout, tedy je zapřáhnete a už se můžete pustit do plnění prvních úkolů. Zpočátku je to opravdu hodně snadné, ale časem svou strategii a možnosti volby začnete i důkladně promýšlet. Na nové a nové typy lokomotiv i vagónů se určitě budete těšit, časem se dostanete k opravdu parádním kouskům.

Pár tipů do hry

Zkušení hráči mohou pochopitelně úvodní tutoriál přeskočit, není ale zase nijak extrémně dlouhý a pochopíte v něm rychle zásady a principy hry. Později se budete věnovat přepravě zboží, současně ale i vylepšovat a nakupovat lokomotivy i vagóny, můžete s přáteli založit asociaci až o pětadvaceti členech, v kolektivu si s mnoha úkoly poradíte rozhodně snáze a bude to zábavnější. Parní, naftové i elektrické lokomotivy lze vylepšit velmi důkladně, díky tomu budou zadané úkoly plnit mnohem rychleji a efektivněji, ve hře je 113 možností na jejich vylepšení.

Pokud se vám zadaří dostat zakázku na přepravu velkoobjemového nákladu, pěkně si na tom namastíte kapsu - to se pak hned jinak nakupuje a vylepšuje! Určitě investujte i do výzkumu a nových technologií, vyplatí se to! Navíc můžete najmout ve spolupráci s asociací i nějakou mediálně známou osobnost a zvýšit tak výrazně zájem o vaše služby. Je prostě třeba přemýšlet a takticky rozvažovat, občas nezbude než použít na konkurenci i ostré lokty, tak tomu prostě ve světě obchodu a podnikání bývá.

Tato hra dokáže pobavit na dlouhé hodiny, pokud máte příležitost zahrát si jen občas a na kratší dobu, nemusíte ale vůbec věšet hlavu. Naplánujete úkoly a spustíte hru, vlaky převezou náklady i bez vašeho přímého dohledu a budete zase o kousek dál ve hře. Ovládání se provádí pouze levým tlačítkem myši, tím také vybíráte úkoly z herního panelu. Současně máte kontrolu o tom, jak si stojíte co se financí a získaných bonusů týče, tyto údaje najdete v levém horním rohu herní obrazovky. Prostě vydejte se po virtuálních kolejích do světa funících parních vlaků i svištících moderních zázraků techniky a prožijte na železnici co nejvíce pěkných a zajímavých zážitků.

Klady a zápory hry

  • výborně vytvořené grafika a modely vlaků ve 3D
  • k dispozici 36 typů lokomotiv a 48 typů vagónů
  • pečlivě zpracovaný a názorný tutoriál
  • hodí se pro začínající i opravdu zkušené hráče
  • lze hrát i s opravdu pomalým připojením k internetu, tedy v místech s problematickým signálem
  • pokud chcete rychle dosáhnout vyšších levelů, nějakou korunku to bude stát
  • bez spolupráce s ostatními hráči se hra nebude dále vyvíjet
  • názvy obcí jsou takové podivné

Pochlubte se, jak si ve hře vedete?

Novinky

3.9. - Hudba je přece zábava!
Muzika je nedílnou součástí našich životů. Mp3 skladby plní naše mobilní telefony, tablety, mp3 přehrávače a další zařízení dobrou náladou při poslechu své oblíbené hudby. Přejít na všechny mp3.

Archiv

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).