World Of Tanks

Big Farm

Hodnocení hry: (100%)
« Zpět na výpis her

Farmářské, pěstitelské a "budovatelské" hry jsou velmi oblíbené. Přinášejí pohodu, žádné potoky krve, nebo honba za zlomky sekund na ječících pneumatikách. Kolem vás roste tráva, procházejí se zvířátka, prostě takový balzám na duši v dnešní uspěchané době. Her podobného ražení se dá najít několik, právě Big Farm ale v sobě spojuje to nejlepší z mnoha ostatních, o čemž svědčí i její celosvětová obliba.

Spustit hru

Jednoduchá hra? Možná na první pohled?

Roztomilá grafika a hudební podbarvení ve stylu country, tráva zelená jako z reklamy, všechno roste jak má, nebylo by fajn na chvilku se svalit a jen tak přihlížet? Kdepak, když už vám spadla nečekaně do klína trochu zanedbaná postarší farma, přece ji nenecháte pustnout a chátrat! Čeká vás nezapomenutelný a dlouhodobý herní zážitek, přidejte se mezi ty tisíce a tisíce hráčů, kteří kouzlu virtuálního farmaření propadli. A kdyby jen tisíce, za měsíc po spuštění hry bylo hráčů přes milion.

V současné době se odhady pohybují někde kolem devíti až desíti miliónů virtuálních chovatelů, pěstitelů a farmářů nejrůznějšího zaměření. Ve hře se totiž nemusíte věnovat jen vytrvalému a usilovnému vylepšování staveb, hnojení, setí, orání, krmení, sklizní, prodeji či zpracování všeho, co vám pod rukama vyrostlo. Můžete se vydat i na po svých pozemcích, popovídat si se všetečnou sousedkou, která zpočátku zastává funkci jakési skryté nápovědy a prožít i napínavé okamžiky, třeba když se nad vaším pozemkem v noci zastaví tajemný létající talíř. Nebo se seberete, zabalíte kufry a po přejezdu na letiště se vypravíte rovnou na pohodový ostrůvek, kde pomůžete vybudovat malý ráj na zemi. A pak rychle domů, vždyť tady máte spoustu zvířátek, která jsou na vaší péči závislá. Pes, koně, drůbež a další, ti všichni potřebují váš dohled i občasné pohlazení, o krmení a další péči ani nemluvě.

Kdo chce stavět, musí vydělávat

Bez peněz to prostě nejde, tohle platí všude, na farmě dvojnásob. Co vyrobíte a vypěstujete, to můžete buď rovnou prodat, nebo vhodným způsobem zpracovat a použít. Ve hře se platí dvěma poměrně odlišnými měnami, herními dolary a potom ještě zlaťáky, které si lze v případě potřeby do hry i dokoupit. Po registraci dostanete jako pozornost od autorů hry také něco do začátku, za každý dolar i zlaťák buďte rádi.

Farma vám zpočátku možná bude připadat maličká a neminou vás obavy o to, kam všechny věci, které si hodláte pořídit, vlastně umístíte. Ale žádný strach, bude se rozrůstat a problémy nenastanou. Postupujete pozvolna o další a další úrovně výš a získáváte současně i cenné zkušenosti, které při farmaření dobře uplatníte. Nakupování, prodej a další podobné činnosti jsou vyřešeny jednoduchým, ale velmi přehledným, dobře uspořádaným způsobem do rozbalitelného menu, díky kompletním českým titulkům víte hned, co po vás hra vlastně chce. Většina úkolů je k dispozici v různých stupních obtížnosti, po dokončení se vždy můžete těšit na nějakou odměnu. Spolek farmářů je tady a můžete se do něj přihlásit, online potom s ostatními soutěžit ve výnosech nebo jiných zemědělských dovednostech, případně si jen tak sousedsky poklábosit ve fóru, postěžovat si nebo se i tak trochu vytahovat.

Pro lepší výnosy

Na polích můžete pěstovat pšenici, kukuřici, zelí nebo luční kvítí, každá z těchto plodin vás bude stát určitý čas i nějaké peníze. Proto se budete snažit, aby výnos a tím i zisk pro vaši kapsu byl co nejvyšší. Jak na to? Prostě musíte vylepšovat, jak to jen půjde! Na stejném principu je postaven i chov dobytka a drobných hospodářských zvířat, pro které vyrobíte krmivo z vypěstovaných surovin. Za to se vám odvděčí přírůstky, vejci, mlékem, každý podle svých možností.

No a samozřejmě se musíte nějak vypořádat s odpadem, který zvířátka vyprodukují. Jenže to pro farmáře vůbec není problém, takové hnojivo se vždycky někde hodí. Prostě to funguje jako ve skutečném světě, jen ruce a záda z toho tolik nebolí...ačkoli pokud se "zaseknete" u počítače o pár hodin navíc, také to ucítíte.

Klady a zápory hry

  • většina postaviček je roztomilá a pěkně graficky zpracovaná
  • snadné ovládání
  • hra je zdarma
  • klasické zvuky venkova jsou příjemnou a kvalitně provedenou kulisou, hudební motiv se ale po nějaké době silně oposlouchá a nelze s ním nic rozumného provést, snad jen pustit si nějakou náhradní zvukovou kulisu
  • některé činnosti trvají docela dlouho, zejména větší stavby a předělávky, ale to je ve skutečném životě podobné, takže by to vlastně ani výtka neměla být
  • hra po čase omrzí

Pustit se do farmaření nebo ne?

Určitě to zkuste, najednou zjistíte, jak jste přilnuli k tomu, co jste vybudovali "vlastní myší" z kousku zpustlého pozemku. A tomu otravnému strýčkovi Georgeovi přece ukážete, jak se to má správně dělat, ne? Když tu byl posledně, docela mu lezly oči z důlků...a to ještě nic není, až dostavíte ten nový kravín, to bude teprve něco! Tak vesele do farmaření a ať vám všechno pěkně roste a přibývá!

Pochlubte se, jak si ve hře vedete?

Novinky

3.9. - Hudba je přece zábava!
Muzika je nedílnou součástí našich životů. Mp3 skladby plní naše mobilní telefony, tablety, mp3 přehrávače a další zařízení dobrou náladou při poslechu své oblíbené hudby. Přejít na všechny mp3.

Archiv

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).