World Of Tanks

World Of Tanks

Hodnocení hry: (100%)
« Zpět na výpis her

Prožijte atmosféru epické tankové bitvy Druhé světové války nebo simulované bitvy od Sibiře po Afriku! Vyberte si z více než 160 tanků a dalších těžkých obrněných válečných strojů z arzenálu Spojených států, Velké Británie, Německa, Sovětského svazu nebo Číny. Tanky jsou propracovány do nejmenších detailů a výsledný dojem je opravdu autentický!

Spustit hru

Úvodní tutoriál

Líbí se vám tanková technika? Musím přiznat, že mně se tanky líbily vždycky, ačkoli velkou část mládí jsem strávil (úspěšným) bojem o modrou knížku, tyhle majestátní obludy jsem vždycky s určitým respektem obdivoval a zajímal se o ně. Jenže jsem nějak v sobě nenacházel odvahu pustit se do tankového simulátoru, za který jsem hru považoval. Po příliš složitém ovládání leteckých a vesmírných dopravních prostředků jsem se na to prostě necítil. Dnes už vím, že to byla z mé strany zásadní chyba, protože ačkoli ovládání ve World of Tanks není vyloženě stupidní, začáteční tutoriál máte za sebou během pěti minut a jste připraveni (byť jako zcela nezkušený zelenáč s tankem, který bude pro zkušené hráče zpočátku snadným cílem) vyrazit do své první bitvy. Brzo se otrkáte, nasbíráte zkušenosti a naučíte se základům spolupráce s ostatními v týmu. Potom hra přechází do dalšího levelu, kdy už se nebavíte zkoušením průjezdnosti terénem a tím, co všechno dokážete svým mocným kanónem zničit, začínáte totiž doopravdy HRÁT!

Z pohledu nováčka

Určitě překvapí perfektně zpracovaný tutoriál (vše v češtině, tedy opravdu pro každého), absolvujete ho s klasickou T 34, po jeho splnění určitě neodoláte a nahlédnete do garáže, skladu, kasáren a dalších nabídek, abyste zjistili, co všechno můžete časem dostat do ruky. A že je z čeho vybírat! Věnovat se (je to hra, tedy musíte mít nějakou tu motivaci) budete hromadění peněz, abyste mohli vylepšit svého obrněného kamaráda, na výběr je i posádka různých národností, členy můžete poslat na výcvik nebo školení, čímž získají lepší statistiky a budou lépe plnit své úkoly. Výběr munice, opravy při boji, předávání informací se spoluhráči, postupně vám všechno začne přecházet do krve a čas strávený ve virtuálním tanku raději nebudete ani měřit.

Po prvních šarvátkách

Po prvních šarvátkách si budete už připadat možná jako ostřílený mazák, ale občas vás někdo z toho omylu snadno vyvede. Týmy jsou totiž generovány tak, aby byly co nejvyrovnanější a proto se nestane, že by bojovali úplní začátečníci proti perfektně sehraných tankistů, kteří je prostě rozmáznou. Časem najdete stroj, který budete využívat asi nejčastěji a sžijete se s ním, dokážete využít všech jeho předností a chránit slabiny. Je velký rozdíl být průzkumníkem v lehkém tanku, valit se v tom nejtěžším a drtit vše kolem sebe (ovšem za cenu menší pohyblivosti tak být i snadnějším cílem), probíjet se ve středním tanku uličkami města nebo nasednout do stíhače a dát nepřátelským tankům co proto! Lze si pořídit i houfnici s velkým dostřelem a podle údajů průzkumníků likvidovat nepřátele až na druhé straně mapy. Svět tanků vás prostě vtáhne a pohltí...nebojte se toho, jde o skvělý herní zážitek!

Chcete-li odhalit a pochopit rychle taktiku, kterou hráči s většími zkušenostmi používají, na fanouškovských stránkách i na populárním kanálu youtube.com najdete mnoho ukázek z bitev, často i s vysvětlujícími komentáři. Já osobně si ale na tyhle věci chci přijít sám, to je právě jedna z věcí, které mě na počítačových hrách baví a přitahují. Konečná volba je ale na každém jednotlivém hráči.

Takže neváhejte a začněte stahovat, ať sedíte co nejdřív ve svém tanku a můžete začít decimovat nepřítele! Třeba se někde v bitvě potkáme, tahle hra mě asi jen tak nepustí...Hodně zábavy a silný pancíř! A vzhůru za hřmotu motorů do SVĚTA TANKŮ!

Klady a zápory hry

 • velmi dobře zvládnutá grafika a realisticky fyzikálně zvládnuté efekty, vynikající zvukové efekty
 • snadno pochopitelné ovládání, které nenarušuje herní zážitek
 • velký výběr vozidel
 • možnost zúčastnit se simulovaných i skutečných historických bitev
 • opravdu je vše zdarma, ačkoli nabídka placených bonusů existuje (ale je prakticky zbytečná)
 • taktika je důležitou součástí bojové taktiky, stejně jako spolupráce s dalšími hráči
 • výběr posádky všech možných národností, spousta doplňků na "vytunění" tanků
 • mapy situované v terénu i ve městě hru výrazně oživují
 • vždy potřebujete internetové připojení
 • pěšáky ve hře nepotkáte
 • pokud si připlatíte za členství nebo prémiový účet, velkých výhod se nedočkáte
 • ve hře není obsažen singleplayer

Pochlubte se, jak si ve hře vedete?

Novinky

3.9. - Hudba je přece zábava!
Muzika je nedílnou součástí našich životů. Mp3 skladby plní naše mobilní telefony, tablety, mp3 přehrávače a další zařízení dobrou náladou při poslechu své oblíbené hudby. Přejít na všechny mp3.

Archiv

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).