World Of Tanks

Goodgame Empire

Hodnocení hry: (100%)
« Zpět na výpis her

Pokud se rozhodnete začít hrát strategické hry, je tohle určitě velmi zajímavá volba. Jste-li již zkušeným hráčem strategií a tahle hra vám zatím nějakým řízením osudu unikla, vůbec neváhejte! Středověké městečko vás uvítá jako svého vládce a vy se postarejte o to, aby dobře prosperovalo. Obrana před chamtivými sousedy i výboje na území sousedních vladařů, to vše na vás čeká v GOODGAME EMPIRE!

Spustit hru

Nezačínáte jako žádný chuďas!

Hned na začátku totiž obdržíte vlastní hrad, ačkoli na něm bude třeba nějaké úpravy provést a zvelebovat ho můžete po celý průběh hry. Postavit a vhodně rozmístit budovy, vycvičit z bandy povalečů schopnou armádu a současně hlídat řemeslníky a rolníky, aby se pořádně zapojili do budování vašeho království, to si žádá spoustu pozornosti. Rozhodně se to ale vyplatí, ať už se chcete stát mírumilovným feudálem, který si hledí svého a jen občas se z nutnosti brání nájezdům loupeživých nepřátel, či začnete dobývat a plenit v zájmu růstu svého impéria. Zvolte si strategii podle svého, hra nabízí široké spektrum možností, jak si středověký život vychutnat.

Úvodní tutoriál

Když vás hned na začátku hry starý přítel kníže Vilém požádá, abyste mu pomohli proti hordám, které sužují celý kraj, jako správný šlechtic nedokážete jistě odmítnout. A že se do války nedá táhnout bez přípravy a bez řádně vycvičené a připravené armády, to je jasné asi každému. Takže si úvodní tutoriál užijete ve shonu válečných příprav, naučíte se základnímu ovládání a dovednostem příjemnou a zábavnou formou, sledovat hemžení drobných postaviček je díky kvalitní grafice docela příjemné. Oni se tam ti panáčci vlastně nemotají jen tak bez cíle, každému přidělíte nějaký úkol a pak je musíte ohlídat, aby také všechno správně splnili. Hned po registraci mě autoři hry docela potěšili, kdo by také neměl radost, když dostane do začátku nějaké to dřevo a kamení jako bonus, to se to bude hned lépe stavět a budovat!

Ovládání hry se prování myší a za chvilku ho dostanete do ruky. Kromě budování armády rozhodně nesmíte zapomenout i na další činnosti, bez nichž byste velkou a mocnou říši nevybudovali. Tedy řemeslníci a dělníci si také zaslouží vaši pozornost, nevyžadují jí ale zase tolik, abyste se nemohli zaměřit na výcvik a vybavení svých elitních jednotek. Bez pořádné vojenské síly byste se totiž brzo stali snadnou kořistí agresivních sousedů, kteří si chtějí zvětšit své teritorium.

Bojovat a budovat

Bojovat a budovat můžete v této hře podle vlastního uvážení, rozumné je herní čas mezi obě činnosti vhodně rozdělit, bez zásob se válečné tažení může změnit ve fiasko a naopak dobře zásobená pevnost bez pořádné armády bude snadnou kořistí pro každého agresora. Když útočíte na jiného hráče, je vhodné chvilku počkat se zmáčknutím tlačítka, v dialogovém okně se vám zobrazí procentuální hodnota, o kterou se v případě vítězství navýší vaše body slávy.

Pro zvýšení produkce surovin je vhodné předem zvážit zabrání dalšího postu na mapě, těžba surovin není až tak úplně jednoduchá záležitost. Základní lokace vám nabídnou přídavnou těžbu surovin, opravdu bohaté lokace slibují sice surovin mnohem víc, je zde ale i pravděpodobnost, že o tato bude mít zájem víc hráčů a zřejmě to skončí bojem. Mapa je k dispozici vždy a jistě ji budete často používat.

Klady a zápory hry

  • hra je opravdu komplexně zpracována, každý si najde, co ho baví
  • je to zábava na spoustu dnů, jistě vás rychle neomrzí
  • grafika je povedená a občas člověk přestane hrát, aby se jen ta pokochal scenérií a tím, co se kde děje
  • pro začínajícího hráče je to místy dost komplikovaná záležitost
  • nabídky a ovládací prvky nejsou zrovna přehledně a jednoduše uspořádány, chvilku potrvá, než si na to skutečně dobře zvyknete

Funguje to jako ve skutečném světě

Ve hře je vše provázáno takovým způsobem, že je třeba občas opravdu zapojit mozek a plánovat i dopředu, žádná zběsilá mlátička nepovede k cíli. Po získání zkušenostních bodů se vám odemknou a zpřístupní i nové možnosti, hra tedy bude ještě zajímavější. Surovin není mnoho, ale ve hře je uplatněn princip využívání úrovně loajality, morálky, spokojenosti obyvatel, platí se tu i daně, tržní systém je velmi dobře propracovaný. Prostě je to hra, která rozhodně stojí za vyzkoušení, podle mého názoru u ní pěkných pár desítek hodin strávíte a nebudete toho litovat.

Pochlubte se, jak si ve hře vedete?

Novinky

3.9. - Hudba je přece zábava!
Muzika je nedílnou součástí našich životů. Mp3 skladby plní naše mobilní telefony, tablety, mp3 přehrávače a další zařízení dobrou náladou při poslechu své oblíbené hudby. Přejít na všechny mp3.

Archiv

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).