World Of Tanks

Drakensang Online

Hodnocení hry: (100%)
« Zpět na výpis her

Prostřednictvím vašeho PC se můžete rychle a zadarmo přesunout do říše hrdinů, padouchů, mágů, trpaslíků a draků. Právě draci totiž díky Temnému kultu hrozí zvrátit řád, který na světě měl trvat navěky. Po dvou tisících let přichází nelítostná válka, která potřebuje hrdiny. Staňte se jedním z nich a prožijte spoustu napínavých dobrodružství v zemi, kde na vás za každým rohem čeká nějaké překvapení!

Spustit hru

Rovnýma nohama do hry

Online epická sága DAKENSANG vás hned od začátku potěší tím, že nemusíte absolvovat zdlouhavé stahování, po registraci stačí takzvané "předehrávání" a jste rovnou u volby postavy. Pro začátek máte k dispozici tři typy, podívejme se tedy rovnou na ně. Rytíř Řádu Draka je klasický hrdina (nebo hrdinka, u všech postav je možná volba pohlaví a vzhledu hlavy od plešounů až po zarostlé hipíky, jinak se ani detaily postavy zdržovat nebudete), jeho specialitou je boj nablízko a výpady do řad nepřátel, na dálku s ním ale moc škody nenapácháte.

Čaroděj Kruhu vládne silnými plošnými kozly, bojuje především na dálku, jeho slabinou je menší odolnost. Rozhodně lákavá volba. Dalším je Ranger, velmi odolný a schopný bojovat nablízko i působit nebezpečná zranění také z dálky díky svému luku. Zlákala mě sice postava s označením Paromechanikus, což je trpaslík, který bojuje takticky na dálku a je schopný rozmisťovat střelecké věže, jenže ten nejde hrát hned. Pokud se nerozhodnete dokoupit bonusové výhody (díky kterým lze postavu i rychle vyhnat na vyšší level), musíte nejprve s některou z ostatních postav dosáhnou alespoň úrovně 35.

Hrdinka jde do boje

Zvolil jsem tedy rytířku s hřívou blond vlasů a po pár krocích již první monstrum zmírá pod mým mečem. Úvodní úroveň je postavena jako jednoduchý tutoriál, takže si osvojíte jednoduché ovládání postavy, útoky a na obchodování, vylepšování a další činnosti si ještě chvilku počkáte. Nemožnost rozhlížení a změny úhlu pohledu mě chvilku znervózňovala, zvyknout si ale není žádný problém. Příběh se začíná rozvíjet a vtáhne vás hned do děje.

Po likvidaci silnějších nepřátel lze získat materiály nebo i lepší zbraně, vybavím se tedy mečem s větší účinností a jdu dál. Sloty pro vybavení postav jsou v tradičním stylu, problémy nebude mít ani hráč, který tento typ her zatím moc nehrál nebo s nimi úplně začíná. V menu nastavení lze nakonfigurovat klávesy pro ovládání podle svého, od autorů hry jsou ale optimálně nastaveny a tak se jen dívám, co mě čeká v budoucnu. Zatím toho moc neumím, ale těch pár počítačem ovládaných potvor s přehledem porážím, až se dostanu do další úrovně, kdy se moje schopnosti hned zlepšují. Není třeba nijak moc koumat, můžete se naplno věnovat boji a příběhu.

Kromě boje s monstry ve hře můžete změřit své síly i s ostatními hráči v arénách, hra tedy v sobě skrývá režim PvE i oblíbené souboje PvP s dalšími hráči. To je rozhodně kladem a oživit občas putování potemnělou krajinou nějakým tím soubojem je vítaná změna. Při setkání s aktivními postavami se můžete dát do hovoru, sice nemluví, ale text počká, až si ho přečtete a teprve po odkliknutí se objeví další. Nemusíte tedy spěchat a v klidu si rozmyslete, zda úkol chcete přijmout. Úkoly, inventář, obchodování a další činnosti si lze snadno zobrazit kliknutím na odpovídající ikonku nebo klávesovou zkratkou.

Honza u klávesnice

Tvorbu další postavy nechávám na svém synovi, hry jsou jedním z jeho hobby a tak čekám na názor nadšeného hráče. Bleskově vytvořil mocného mága a prochází hrou bez nejmenších problémů, je nadšen z grafického zpracování a zvukových efektů, příjemný je i zvukový doprovod, který hru podbarvuje a jeho úroveň (stejně jako celkovou úroveň a zvukové efekty) lze snadno nastavit i během hry konfiguraci měnit. Volitelné je i zobrazování textů, tipů a dalších údajů, také nastavení grafiky je jednoduché, přehledné a více než dostačující. Pokud někde váháte, kam se vydat dál, k dispozici je i minimax nebo velká mapa celého území. Nakonec ho nemohu od hry odtrhnout, má ale ještě jiné povinnosti a já potřebuji vyzkoušet ještě jednu postavu.

Se smrtícím lukem

Vydávám se tedy na pouť nyní s Rangerem, jsem rozhodnut vyzkoušet i to, jak chutná v téhle hře smrt, první úroveň mi ale nedává šanci, rangerovy šípy jsou prostě smrtonosné. Ve druhém levelu jsem už narazil na silnější monstra, ale nakonec až partička jakýchsi oživlých stromů mě dostává na kolena. Po porážce mám hned na vybranou ze tří možností. Oživení zdarma v nedalekém Kruhu věčnosti s poškozením 20 % na vybavení, okamžité oživení ve stejné oblasti za 40 krystalů nebo pro okamžité oživení na stejném místě poslouží Mocný strážce duší. Ani smrt hrdinu přece nezastaví!

Klady a zápory hry

  • intuitivní a snadné ovládání
  • lze získat mazlíčky (draky, víly, opice), kteří zlepšují úroveň postavy
  • propracovaná grafika a příjemný hudební doprovod
  • strhující a propracovaný příběh
  • časté aktualizace a nové věci do hry
  • lze hrát zcela zdarma
  • pokud pospícháte na vyšší levely, je třeba Temné mince dokupovat
  • obchodníci mají nabídku dost předraženou
  • u vyšších ševelů je úkolů méně
  • hrozí velká ztráta času, přestáváte ho při hraní sledovat

Pochlubte se, jak si ve hře vedete?

Novinky

3.9. - Hudba je přece zábava!
Muzika je nedílnou součástí našich životů. Mp3 skladby plní naše mobilní telefony, tablety, mp3 přehrávače a další zařízení dobrou náladou při poslechu své oblíbené hudby. Přejít na všechny mp3.

Archiv

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).